Sbírka hrníčků

Poslední aktualizace stránek 30.10.2011

Kam ráda chodím.

Moje sbírání
Střípky
Rozkošácké stránky
všetko okolo nás...
Libka
Photobucket - Video and Image Hosting
Behenstránky
Obl'úbené recepty
Ži a nechaj žiť...
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
Pečení s láskou...dorty, zákusky a jiné...

 

můjpelišekvás zdraví
Obl'úbené recepty
stránky o všem a o ničem
stranky pre kazdeho
</<center>
Rechtorka
Kleinovka vás zdraví
AkoNaTo?

SLOVNÍK
Čj > Aj Aj > Čj

Na shledanou , těším se na Vaší příští návštěvu.

Je tady človíčků

Tipy a triky

byly jako ze škatulky? Pokud chvíli podržíte vařečku pod proudem studené vody, mastnota ani pach jídla už se na ni nebudou tolik chytat. A pokud se vám přesto podaří vařečku silně znečistit, stačí ji na noc ponořit do slané vody a ráno ji budete mít opět jako ze škatulky.
Chcete-li, aby zčernalé nádoby vypadaly uvnitř jako nové, vyvařte v nich rebarboru. A ještě jedna rada. Aby smaltované nádobí nepopraskalo, nikdy do horkých nádob nelijte studenou vodu.
Malá rada, co udělat s kuchyňskou fólií, když se slepí. Rozhodně ji nevyhazujte! Dejte roli fólie do mrazáku a nechte ji tam pár minut. Mezitím se posilněte chlebem s Perlou a pak můžete balit dál.
Polili jste koberec červeným vínem a chcete vědět, co s tím? Nalijte na skvrnu od červeného vína trochu vína bílého, nechte je, ať se spolu chvíli perou a po chvíli skvrna sama zmizí.
Chcete-li svůj kávovar (pozor, nikdy ne pračku) zbavit vodního kamene, nalijte do něj ocet ředěný vodou v poměru 1:3 a nechte tuto zázračnou směs překapat. Tak bude s vodním kamenem amen. Pak už jen nechte překapat třikrát po sobě čistou vodu na pročistění a je hotovo!
Pokud jste nějaký ten čas zapomněli tvrdý sýr v lednici a ten je teď jako ze žuly, pak vám pomůže, když ho na chvíli ponoříte do teplého mléka. Tento praktický trik potěší zejména při akutním nedostatku sýra.
Pečivo zůstane déle čerstvé, když k němu do chlebníku přiložíte plátek jablka. Tak vám déle vydrží a vy už nemusíte tak často skákat pro čerstvý.
Vaříte, až se z vás kouří, ale jak zařídit, aby vám mléko neuteklo? Potřete před vařením okraj hrnce Perlou Tip a mléko přestane vystrkovat růžky.
Ani nemusíte hlídat čas, když se vás někdo takto zeptá. Stačí vajíčko vyndat, roztočit, a když se otáčí pomalu, ještě není vařené. A pokud se točí jako káča, pak už jistě vařené je.
Nebo nemáte dostatek času na pečení a někdo klepe na dveře? Teď je každá rada drahá, že? No nic, pusťme se do díla: určitě vám zbylo několik plátků toastového chleba... namažte je Perlou a marmeládou a naskládejte do ohnivzdorné nádoby. Pak zalijte třetinkou mléka rozšlehanou se dvěma vejci a zapečte v teplé troubě. A než se návštěva dostane dovnitř, dezert je hotov.
1  
2