Sbírka hrníčků

Poslední aktualizace stránek 30.10.2011

Kam ráda chodím.

Moje sbírání
Střípky
Rozkošácké stránky
všetko okolo nás...
Libka
Photobucket - Video and Image Hosting
Behenstránky
Obl'úbené recepty
Ži a nechaj žiť...
Opravdu vyzkoušené recepty, které se povedou každému!!!
Pečení s láskou...dorty, zákusky a jiné...

 

můjpelišekvás zdraví
Obl'úbené recepty
stránky o všem a o ničem
stranky pre kazdeho
</<center>
Rechtorka
Kleinovka vás zdraví
AkoNaTo?

SLOVNÍK
Čj > Aj Aj > Čj

Na shledanou , těším se na Vaší příští návštěvu.

Je tady človíčků

Rybí saláty a pod.

Zdroj:www.bucovice.wz/rybari/.cz-vyzkoušené a opravdu dobré.   

  Rybí salát z cejnů

Filety z cejnů prosolíme – dostatečně naskládáme do misky a zalijeme octem – octem nešetříme, filety musí být potopeny a ocet se musí dostat stejnoměrně i do mezivrstev. Jsou-li filety silné ve hřbetu, tak je v této části podélně nařízneme, aby se ocet dostal i na "V" kostičky.
Misku s rybou necháme :

a/ asi 36 hodin – normální teplota (teplota na chodbě domu)
b/ asi 62 hodin – lednička (podle rozložení masa)

Potom slijeme ocet a na rybu nalijeme mléko – asi 2 dcl – mléko do sebe vezme kyselost. Po asi půl hodině rybu omyjeme pod tekoucí vodou a necháme okapat. Ryby nařežeme na kousky. Je-li kůže tvrdá, tak ji stáhneme. Nakrájené ryby osolíme, opepříme a promícháme. V míse necháme odležet. Nakrájíme cibuli – na jemnější kousky. Množství dle chuti – přidáme k rybě a promícháme.
 
Příprava zeleniny.
Zeleninu používáme – Moravanku nebo Hradišťanku. Ta je již ochucená a nemusí se dále kořenit. Zeleninu scedíme a větší kousky rozkrájíme. Dále přidáváme co lednice dá, např.: sterilizovaný hrášek, nakládané okurky, naloženou papriku, „kozí rohy", feferonku – POZOR : Moravanka a Hradišťanka už nějakou v sobě má. Zeleninu smícháme s  rybím masem a necháme 24 odstát v ledničce. Druhý den slijeme zbytek vody. Majonézu přidáváme do salátu podle množství, které jsme schopni zkonzumovat do 48 hodin od smíchání.
Hotový salát dochutíme – solí, pepřem a necháme v chladu do druhého dne odležet.

Rybí salát z kapra
kousky z kapra, třeba z ocasní části nebo ze hřbetu nakrájíme na kostičky o velikosti cca 1x2 cm, prosolíme a naložíme do sklenice. Po třech dnech maso vyjmeme a pořádně propereme. Potom jej opět uložíme do sklenice a zalijeme octem.
Maso a ocet dáváváme postupně, aby se ocet dostal ke každému kousku masa rovnoměrně. Po třech dnech maso opět vyjmeme a opláchneme.
Další postup - nakrájíme cibuli na kolečka, připravíme si bobkový list, nové koření, pepř mletý, pepř celý a postupně vrstvíme. Vždy vrstvu koření s cibulí a vrstvu masa. Takto uložené a proložené maso zalijeme stolním olejem a necháme cca 7 dnů uležet.

Dle našeho názoru se rovněž jedná o "Úžasnou záležitost".

Zdroj:www.bucovice.wz/rybari/.cz-vyzkoušené a opravdu dobré. 

Domácí zavináče
Tento recept nám poslal náš kamarád Karel. Recept je složen celkem ze 3 láků. Ještě jsem jej nezkusil a ani to letos již nestihnu. Takže, kdyby měl někdo s tímto receptem nějakou zkušenost, dejte mi vědět.

1. lák
1/2 kg bílých ryb (cejni, plevelné rybky, cca 20cm), očistit, vykuchat a vykostit páteř, oprat ve vlažné vodě.
1litr lázně - voda + 8% ocet v poměru 1:1.
4dkg soli. 3 dny nechat odležet, poté jemně vytahat ploutvičky.

2. lák
0,8l vody, 0,2l octa, 1dkg cukru, 4dkg soli
Celý pepř, bobkový list (+ vlastní fantazie, např. nic nezkazí pár kuliček nového koření, špetka oregana a pod.). Lák nechat projít varem. Po scezení a vychladnutí ryby zalít a nechat louhovat 5-6 dnů. Ryby musí být pod hladinou láku.

3. lák
Pepř celý, Bobkový list, 1polévková lžíce soli, Nové koření, 1,5dcl octu, 2polévkové lžíce cukru, Hořčičné semínko, 8dcl vody.
Směs vařit 10 - 15minut. Mezitím si přepravit sterilizovanou zeleninu, nakrájet cibuli a tuto směs zavinout do ryb. Po vychladnutí láku ryby zalít a uzavřít v široké zavařovací sklenici. Nechat uležet minimálně 6 hodin. Konzumovat nejlépe ráno, po opici.

Přejeme dobrou chuť.

Kapr v kysaném zelí
Při čtení časopisu Rybářství - červenec/2005, mne v článku autora Ivo Slámy "Nebohý losos v roli spiklence", zaujal recept na úpravu kapřího masa. Herec, moderátor a zpěvák Aleš Háma se zde svěřil s receptem na úpravu kapra, který získal od Richarda Tesaříka. Jedná se prý o "Úžasnou záležitost".
Je to úplně jednoduché - bez jakékoli další úpravy nakrájet maso kapra na plátky a vrazit je mezi kysané zelí. Nechat uležet 14 dnů.Právě jsem pár kousků masa z kapra uložil do kysaného zelí. Přesně za 14 dnů zveřejním výsledek.

Datum - 20.7.2005, čas 22:09.
Prohlédl jsem si maso. Vypadá velice slibně. Uvidíme za týden.

Datum - 25.7.2005, čas 19:35.
Udělal jsem zkoušku a kontrolu naloženého masa. Tzv."technická" - pro příště je potřeba maso zbavit velkých kostí, kůže a nakrájet na menší proužky. Já do zelí naložil klasické kousky, které mám připraveny na smažení.
Jinak to vypadá, že se doopravdy jedná o "Úžasnou záležitost"!